EğitimTürkiye

Bütün Üniversiteler Uzaktan Eğitim Verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerin bahar dönemi sonuna kadar uzaktan eğitim vereceğini, yurtların depremzedelere ayrıldığını açıkladı.

Yurt Dışı Konserler

Diyarbakır’da Selahahattin Eyyübi Kent Meydanı Çadır Kenti ziyaretinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversitelerin dönem sonuna kadar uzaktan eğitim vereceğini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde şu ana kadar 21 bin 43 kişinin hayatını kaybettiğini, 80 bin 97 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını açıklayan Erdoğan, “Bazı odaklar, siyasi partiler, STK’lar ahlaksızca, edepsizce, birlik beraberliğin tavan yapması gereken dönemde saldırının peşinde. An birlik olma anıdır” dedi.

Depremzedelerin barınma sorunu hakkında da açıklama yapan Erdoğan şunları söyledi:

“Üniversitelerimizin tamamının KYK‘ye ait yurtlarını bu işlerde kullanacağız, zira yaza kadar üniversitelerimizi tatil ediyoruz. Üniversiteler tamamen uzaktan eğitime geçecek.”

Gökhan Zan: Benim 8 cenazem var, neyle defnedeceğim?

Naci Görür: İstanbul’u depreme nasıl hazırlarız

 

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu