AvrupaSağlık

Salgın Zirvede: “Nisan Ayına Geri Döndük”

Fransa'da koronavirüs salgını yeniden yayılırken Marsilya hastaneleri yine kriz ortamına döndü. Yoğun bakım yataklarının yüzde 95'inin dolduğu bildirildi.

Yurt Dışı Konserler

Güney Bouche du Rhone bölgesindeki 80 yoğun bakım yatağının % 95’inin COVID-19 hastaları için ayrılmasıyla bölgede yeniden kriz dönemine girildi.

Marsilya Hastaneleri Tıp Komisyonu’na başkanlık eden Prof. Dominique Rossi, Reuters’e yaptığı açıklamada “Nisan ayında benimsediğimiz çalışma rutinine geri döndük” dedi.

Fransa, Temmuz ortasından bu yana Batı Avrupa’daki yeni koronavirüs enfeksiyonlarında en keskin hızlanmalardan birini gördü.

Bouche du Rhone bölgesinde yapılan testlerde Çarşamba günü ülke ortalamasının iki katından fazla pozitif oranı görüldü.

Koronavirüs salgınında doktorların tedavi yöntemlerini geliştirdiklerini belirten Rossi, “Hastaların yoğun bakıma alınma ve entübe edilme süreleri uzuyor” derken, bu durum yoğun bakım servislerinin dolmasını engellemiyor.

Fransa, komşusu İspanya gibi, yeni rekor sayıda günlük vaka bildirdi.

Ancak epidemiyologlar, haftada yaklaşık 1 milyon test yapıldığını, bunun nisan ayına göre beş kat fazla olduğunu ve aslında virüsün bahar aylarına göre daha yavaş yayıldığını söylüyor.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu