Spor

“Maçlar Seyircili Oynansın, Stada 999 Taraftar Alınsın”

Polonya'da Futbol Federasyonu Başkanı, maçların sınırlı sayıda seyircili oynanması için hükümetten talepte bulundu. Polonya'da ligler 29 Mayıs'ta başlıyor.

Yurt Dışı Konserler

Futbol Federasyonu Başkanı Zbigniew Boniek, 29 Mayıs’ta başlayacak liglerin seyircili oynanması için hükümete çağrı yaptı. Medyaya açıklamalarda bulunan Boniek şunları söyledi:

“AVM’leri, berberleri, restoranları, park ve bahçeleri açtığımızdan beri statları da açabileceğimiz fikri geliyor aklıma. Normalleşmek istiyoruz. Tribünlerin tamamen dolması değil hedefimiz. Statlara en fazla 999 taraftar alınabilir. Federasyonumuz bununla alakalı kuralları içeren özel bir program hazırladı. Bu projeyi Başbakan Mateusz Morawiecki’ye sundum. Eğer kabul edilirse ligleri seyircili bitireceğiz. 1000’e yakın taraftarın sponsorları tekrar statlara çekeceğini düşünüyorum. Ama şu anda en önemli şey güvenliğimiz. Hazırladığımız projenin yeterli gereklilikleri taşıdığına inanıyorum.”

Polonya’da futbol ligleri koronavirüs salgını nedeniyle 13 Mart’ta askıya alınmıştı.

Ülkede 21 bin 326 koronavirüs vakası bildirilirken 996 kişi hayatını kaybetti. Polonya’da halen 11 bin 136 aktif koronavirüs vakası bulunuyor.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu