Dünya

Vaka Sayıları Arttı, Sağlık Bakanı İstifa Etti

Çekya'da son günlerde artan koronavirüs vakalarının ardından ülkede çokça eleştirilen Sağlık Bakanı görevinden istifa etti.

Çekya Sağlık Bakanı Adam Vojtech, koronavirüsle mücadele konusunda kendisine yöneltilen eleştiriler sonrasında görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Çekya’da günlük koronavirüs vaka sayısı 3 bini aştı. Gelişmelerin ardından ülkede kamuoyunun hedefinde Sağlık Bakanı Adam Vojtech vardı.

Vojtech’in istifasının ardından Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Başbakan Andrej Babis ise, Vojtech’e teşekkür ederek “Tüm enerjisini koronavirüs pandemisiyle mücadele etmek için kullanmak zorunda kalmasaydı ülkenin en iyi sağlık bakanı olarak hatırlanabilecekti” dedi.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’ne göre, Çekya’da vaka sayıları geçtiğimiz 14 günde artış göstererek 100 bin kişi başına 193 vakayla Avrupa’da İspanya’dan sonra ikinci sıraya yükselmişti.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu