Nesim Malki Cinayeti

Aydoğan Semizer: İfademe gerek görülmediği söylendi

Nesim Malki'ye ait Tuncabank'ın, Yurtbank'ın sahibi Ali Balkaner'e satılmasında aracı olduğu öne sürülen Aydoğan Semizer ifadesine gerek görülmediğini söyledi.

Yurt Dışı Konserler

İSTANBUL DGM Başsavcılığı, Türkbank’ın satışıyla ilgili soruşturma kapsamında dün de işadamı Azmi Ofluoğlu ve Nesim Malki’nin bankasının satışında aracı olan avukat Aydoğan Semizer’i dinlendi.

Savcı Aykut Cengiz Engin sabah saat 10.45 dakika soruşturma kapsamında ifade aldı

Aydoğan Semizer: İfademe gerek görülmediği söylendiİstanbul DGM’ye saat 10.15 sıralarında gelen Vatan hastaneleri sahibi Azmi Ofluoğlu, ve Aydoğan Semizer25 soruşturmayı yürüten Savcı Aykut Cengiz Engin’e 45 dakika ifade verdi.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ofluoğlu, tanık sıfatıyla çağrıldığını belirterek şunları söyledi:

“İhale sırasında ne Alaattin Çakıcı ne de başkasından tehdit almadım. İhaleye giren diğer işadamlarının da tehdit aldıklarına dair duyumum olmadı.

Bankanın bilançosunu aldığımda çok iyi durumda olmadığını, iyi bir bankacılık için üzerine bedeli kadar para konulması gerektiğini gördüm.

Yaptığımız fizibilite çalışmaları sonucu bankanın kötü durumda olduğunu görerek ihaleden vazgeçtim.”

Aydoğan Semizer: İfademe gerek görülmediği söylendi

Nesim Malki’ye ait Tuncabank’ın, Yurtbank’ın sahibi Ali Balkaner’e satılmasında aracı olduğu öne sürülen ve Çakıcı’nın kasetlerinde adı geçtiği için dün sabah DGM Savcısı Aykut Cengiz Engin’e sabah 10.45 sıralarında gelerek ifade veren Avukat Semizer, öğleden sonra tekrar DGM’ye geldi.

Bu sefer DGM Savcısı Engin Baltacı’ya ifade vermek üzere geldiğini belirten Avukat Aydoğan Semizer, çıkışta yaptığı açıklamada, “Hakkımda ortaya atılan iddialar üzerine ifade vermek için geldim ancak, ifademe gerek görülmediği söylendi” dedi.

Yunanistan Golden

NationalTurk - Londra

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu