TürkiyeYaşam

Nişantaşı’nda Kedi Katliamı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul Nişantaşı'nda kedilerin mama kaplarına zehirli mama bırakıldığını ve onlarca kedinin öldürüldüğünü yazdı.

Yurt Dışı Konserler

Sokak hayvanlarına yönelik şiddet haberleri artarak devam ederken akıl almaz bir katliam iddiası da İstanbul’un Nişantaşı semtinden geldi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, sokak kedilerinin yoğun olarak yaşadığı Nişantaşı’nda mama kaplarına zehirli mama bırakıldığını iddia etti.

Bugünkü yazısında konuya değinen Altaylı şunları yazdı:

“Hafta sonu İstanbul Nişantaşı’nda büyük bir felaket, akılalmaz bir rezalet yaşandı. Nişantaşı’nı bilirsiniz belki. İstanbul’un 19. yüzyılda kurulmuş semtlerinden biri. Şimdilerde alışveriş ortamı ile ünlü. Büyük bölümü yaşlı insanlardan oluşan yerleşik nüfusu ve gün boyu gelip eğlenen, yemek yiyen, alışveriş yapanların ziyaret ettiği bir semt.

Semtin sembollerinden biri de sokak kedileri. Kimseye zararı olmayan, güzellikleri ünlü kediler. Yıllardan beri Nişantaşı sakinleri ve Şişli Belediyesi bu kedileri besler, bunlara semtteki parklarda kulübeler yapar. Kedilerin doğum zamanı semt ahalisi yavruların büyük bölümünü sahiplenir.

Kediler de en az Nişantaşı sakinleri kadar hatta onlardan daha Nişantaşılıdır. Hafta sonunda…Birisi ya da birileri. Kimliği ne yazık ki meçhul şerefsiz ya da şerefsizler…

Nişantaşı kedilerinin mama kaplarına “zehirli mamalar” bırakmışlar. Kimseye zararı dokunmayan, dünya güzeli kedilerin mama kaplarına.

Onlarca kedi hayatını kaybetmiş. Yolda gezdirilirken bu mamalardan atıştıran pek çok ev köpeği de hastalanmış, günlerdir komada yatıyorlar. Bazıları ne yazık ki uyutulacak.

Böyle bir insafsızlığı kim nasıl, niye yapar!

Böylesi birini bir ana niye doğurur!

Bunların dünyaya geliş biçime doğum demek doğru mudur!”

Fatih Altaylı’nın Yazısının Tamamı

Yunanistan Golden

Fatih Altaylı

Ünlü Türk gazeteci, köşe yazarı, televizyon sunucusu ve medya yöneticisi olan Fatih Altaylı 'nın yazıları ve Fatih Altaylı Yorumlarının sayfalarımızdan takip edebilirisiniz...

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu