Dünya

Joe Biden’dan “Gazze için çok çalışıyoruz” ramazan mesajı

ABD Başkanı Joe Biden, Ramazan ayı sebebiyle ‘Gazze için çok çalışıyoruz’ mesajı paylaştı.

Yurt Dışı Konserler

İsrail’e güçlü desteği dolayısıyla özellikle Amerikalı Arap ve Müslümanlar tarafından yoğun şekilde eleştirilen ABD Başkanı Joe Biden, ramazan ayı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Joe Biden’dan Ramazan mesajı

Tüm Müslümanların kutsal günlerini kutladığını belirten Biden, “Gazze’de yaşanan acıların farkında olduğunu” kaydetti.

Biden, açıklamasında, “Gazze’deki savaş Filistin halkına korkunç acılar getirdi. Binlerce çocuğun da bulunduğu çoğu sivil 30 binden fazla Filistinli öldürüldü.” değerlendirmesini yaptı.

2 milyondan fazla Filistinlinin yerlerinden edildiğini vurgulayan Biden, bu insanların acil şekilde gıda, temiz su, ilaç ve barınmaya ihtiyaç duyduğunu bildirdi.

ABD’nin Gazze sahiline geçici liman kurmak üzere harekete geçtiğini anımsatan ABD Başkanı, Gazze’ye havadan, karadan ve denizden her türlü yardımı ulaştırmaya çalışacaklarını kaydetti.

Joe Biden: Ateşkes için durmaksızın çalışacağız

Biden, “ABD olarak, rehinelerin serbest bırakılması anlaşmasının bir parçası olarak, acil ve en az 6 hafta sürecek bir ateşkesin sağlanması için durmaksızın çalışacağız.” ifadesini kullandığı açıklamasında, iki devletli çözümün İsrail-Filistin sorunu için kalıcı tek siyasi çözüm yolu olduğunu da vurguladı.

ABD Başkanı Biden ayrıca, “ABD’de İslamofobinin kesinlikle hiçbir yeri yok, bu ülke inanç özgürlüğü üzerine kurulmuş ve Müslüman göçmenler de dahil tüm göçmenlerin katkıları üzerine inşa edilmiştir.” değerlendirmesini yaptı ve ilk kez kendi döneminde İslamofobi ile Mücadele Ulusal Stratejisini hazırladıklarını belirtti.

Müslümanlar Joe Biden’a tepkili

5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde Biden’a tepkilerini ön seçimlerde gösteren Amerikalı Arap ve Müslüman toplum, Biden yerine kararsız oy şeklinde tepkilerini ortaya koydu.

Biden ise açıklamalarında Gazze’de ateşkes için çok çalıştıklarını savunurken, İsrail’e gönderdikleri silah yardımları konusunda şu ana dek herhangi bir adım atmadı.

Joe Biden’dan itiraf gibi açıklama: Gazze’de çoğu kadın ve çocuk 30 bin sivil öldürüldü

Hipokrat öneriyor: Tip 1 Tip 2 diyabet farkı nedir?

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu