Dünya

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, ABD’ye gitti

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları devam ediyor. Saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ikinci kez ABD ziyareti gerçekleştirdi.

Yurt Dışı Konserler

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze savaşındaki en büyük destekçileri olan ABD’ye gitti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun “ABD yönetiminin son birkaç aydır İsrail’e silah ve mühimmat vermemesinin anlaşılmaz bir durum olduğunu” söylemesinin ardından gerçekleştirilen bu ziyarette Gallant’ın yetkililerle silah ve mühimmat konusunu görüşeceği bildirildi.

Yoav Gallant: Gazze ve Lübnan’daki gelişmeleri ele almayı planlıyorum

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, ABD'ye gitti

İsrail güçlerinin Gazze Şeridi’ne saldırılarının başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana ABD’ye 2’nci ziyaretini gerçekleştirecek olan Gallant havalimanında yaptığı açıklamada, “Üst düzey hükümet yetkilileriyle yapılacak toplantılar savaşın geleceği açısından kritik önem taşıyor. Bu toplantılar sırasında Gazze ve Lübnan’daki gelişmeleri ele almayı planlıyorum” dedi.

Gazze Şeridi’nde, Lübnan’da ve diğer bölgelerde gerekli olabilecek her türlü eyleme hazır olduklarını belirten Gallant, “Gazze operasyonunda 3. aşamaya geçiş büyük önem taşıyor. Bu geçişi ABD’li yetkililerle görüşeceğim ve bu konuda da ABD ile yakın iş birliği yapacağımızı biliyorum” ifadelerini kullandı.

 Yoav Gallant:  İsrail ile ABD arasındaki benzersiz iş birliği

İsrail Savunma Bakanlığı Ofisi tarafından ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, Gallant’ın “Hamas’a karşı yürütülen savaşın hedeflerine ulaşması için gerekli operasyonları, esirlerin geri dönmesini sağlama çabalarını ve bölgesel istikrarın sağlanması için gerekli tedbirleri görüşeceği” belirtildi. Açıklamada, “İsrail’in bölgedeki üstünlüğünü korurken, ABD ve İsrail savunma kurumları arasındaki benzersiz iş birliği alanlarını da gündeme getirecek” ifadeleri yer aldı.

İsrail Savunma Bakanı Gallant’ın Washington ziyareti çerçevesinde, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı William Burns ile görüşmesi bekleniyor.

7 Ekim’de başlayan İsrail saldırıları aralıksız olarak devam ediyor. Gazze‘de insanlar açlık ve bombalara karşı yaşam mücadelesi veriyor.

Kadıköy Postası öneriyor: Hindistan’da 2 günde 52 kişi hayatını kaybetti

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu