Dünya

Çin’de sel sebebiyle ölenlerin sayısı 47’ye ulaştı

Dünya küresel iklim değişikliğiyle mücadele ediyor. Bir taraftan şiddetli sıcaklıklar diğer taraftan ise doğal afetler... Çin'in Guangdong eyaletinde şiddetli yağışın yol açtığı sellerde 47 kişi hayatını kaybetti.

Yurt Dışı Konserler

Çin’in Guangdong eyaletinde şiddetli yağışın yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısının 47’ye çıktığı belirtildi.

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Guangdong eyaletinin Meycou ilinde Songyüen nehrinin taşması sonucu meydana gelen sellerde Pingyüen ilçesinde 38 kişi yaşamını yitirdi.

Böylece Meycou’daki sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 47’ye çıktı. Daha önce Meyşian ilçesinde 4, Ciaoling ilçesinde 5 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

Çin’de hektarlarca tarım alanı su altında kaldı

Çin'de sel sebebiyle ölenlerin sayısı 47'ye ulaştı

Hafta boyunca şiddetli yağış, seller ve toprak kaymaları ilçede büyük maddi hasara yol açtı. Songyüen Nehri boyunca yüzlerce köprü yıkılırken 365 kilometre yol hasar gördü, hektarlarca tarım alanı su altında kaldı.

Çin’in güneyinde geçen hafta Fucien ve Guicou eyaletleri ile Guangşi Cuang Özerk Bölgesi de yoğun yağışın yol açtığı sellerle karşı karşıya kalmıştı.

Ulusal Meteoroloji Merkezi, ülkenin güneyindeki Guicou, iç kesimlerindeki Hınan ve Anhui ve doğusundaki Ciangsu eyaleti için de yoğun yağış ve sel uyarısı yaptı.

İsviçre Alpleri’nde sağanak yağışların etkisiyle Sel ve heyelan yaşandı. Yaşanan heyelandan dolayı 3 kişi kayboldu.

Hipokrat öneriyor: Badem sütünün sağlığa 7 faydası

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu