Seyahat

Fransa Türkiye’yi Kırmızı Listeden Çıkardı

Koronavirüs salgını sürecinde seyahat kısıtlamalarında Türkiye'yi kırmızı listeye sokan Fransa, bu kararı kaldırdı. Türkiye turuncu listeye dahil edildi.

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner Twitter’dan yaptığı açıklamada Fransa’nın Türkiye’yi kırmızı listeden çıkardığını belirterek “”Tüm seyahat edeceklere sağlıklı ve güzel tatiller dilerim” ifadelerini kullandı.

Kararla birlikte Fransa’ya seyahat eden Türkiye vatandaşlarının 10 gün karantina zorunluluğu kaldırıldı.

Seyahat kısıtlamalarını 3 gruba ayıran Fransa’da yeşil listede bulunan ülkelerden gelenlere seyahat kısıtlaması uygulanmıyor.

Turuncu listede yer alan ülkelerden Fransa’ya gelmek isteyen ve Kovid-19 aşısı vurulan kişiler, ülkeye giriş için zorunlu sebep belirtmesine gerek bulunmuyor ancak negatif test sonucunu ibraz etmesi gerekiyor.

Kişi aşılanmadıysa Fransa’ya girişte zorunlu seyahat sebeplerinden birisinin belirtilmesi, negatif test sonucunu ibraz etmesi ve kendini 7 gün izole etmesi gerecek.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı
Başa dön tuşu