Sinema

Yıldız Oyuncu James Winburn Hayatını Kaybetti

Ünlü "Halloween" filminde Michael Myers'ı canlandıran aktör James Winburn hayatını kaybetti.

ABD’li ünlü oyuncu ve dublör James Winburn 85 yaşında yaşamını yitirdi. Winburn’un açıklanmayan bir sağlık sorunu nedeniyle geçtiğimiz hafta sonu yaşamını yitirdiği düşünülüyor ama resmi açıklama dün yapıldı.

Monopoly Events tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada “Geçen ay @ftlohorror için bize katılan James Winburn’ün vefatını öğrenmekten son derece üzgünüz. James, hafta sonu boyunca çalışmaktan büyük zevk aldı ve herkesle harika hikayeler paylaştı. Ailesine, arkadaşlarına ve hayranlarına içten baş sağlığı diliyoruz. Huzur içinde yatsın” denildi.

1978’de çekilen klasikleşmiş filmde, Dr. Loomis tarafından altı kez vurulan Myers’ı canlandıran Winburn, 1981 yapımı “Halloween II”de de aynı karakterle devam etti ve kariyeri boyunca “Escape From New York”, “Tron”, “Colours”, “The Night Stalker”, “Glory” ve “The Couch Trip” gibi beğenilen filmlerde rol aldı.

James Winburn “The Fog” ve “Escape from New York”ta dublörlük yaptı… ve hatta birkaç film yazıp yönetti.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı
Başa dön tuşu