Yaşam

Kaybolan Telefondan Maymun Selfieleri ve Video Çıktı

Malezya'da birinin kaybolan ve ertesi gün ormanlık alanda bulunan telefonundan maymun selfieleri, orman fotoğrafları ve bir kısa video çıktı.

Yurt Dışı Konserler

BBC’nin haberine göre Malezya’nın Johore eyaletinde yaşayan Zackrydz Rodzi isimli bilgisayar mühendisliği öğrencisi, sabah uyandığında telefonunun yanında olmadığını fark etti. Evde hırsızlık işareti de bulamayan Rodzi, bir süre önce bahçede gördükleri maymundan şüplendi.

Telefonunu çaldırdığında ormandan gelen sesi takip eden Malezyalı genç, çamurun içinde telefonunu buldu.

Telefonunun galerisini açan genç adam, maymun selfie’leri, orman fotoğrafları ve maymunun telefonu ısırmaya çalıştığı anların videosuyla karşılaştı.

​Rodzi’nin başına gelen şaşırtıcı olay, daha önce de Endonezya’ya giden ABD’li bir fotoğrafçı ile de gündem olmuştu. Makinasını Endonezya’da gittiği yağmur ormanlarında bir maymuna kaptıran David Slater, fotoğraf makinesini bulduğunda içerisinde Naruto isimli maymunun çekmiş olduğu selfie’lerle karşılaşmıştı. Hayvan hakları için mücadele eden örgüt PETA, fotoğrafların telif hakkı için maymun adına dava açmış ancak mahkemenin kararı Slater’dan yana olmuştu.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu