Eğlence

RTÜK’ten Spotify Açıklaması Geldi

RTÜK müzik ve podcast dinleme platformu Spotify'ın yasal süre içerisinde müracaatını yaptığını belirterek lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıkların başladığını duyurdu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından yapılan açıklamada mevzuat gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify’ın yasal süre içerisinde müracaatını yaptığı ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıkların başladığı kaydedildi.

RTÜK Spotify açıklaması şöyle devam etti:

“Gerek ulusal gerekse uluslararası medya kuruluşları ile daima yasal çerçevede yapıcı ve diyaloğa açık bir iletişim yürüten üst kurulumuz bundan sonra da aynı tavrını korumaya devam edecektir. Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir.”

Üst Kurul, pazartesi günü yaptığı açıklamada internet ortamında yayın lisansı olmadan hizmet verdiğini tespit ettiği, aralarında Spotify ve FOXplay’in de bulunduğu 4 internet sitesine 72 saat süre tanıdığını duyurmuştu.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu