SağlıkAvrupa

AstraZeneca aşısının kullanımı niye durduruluyor?

AstraZeneca aşısı hangi ülkenin? Koronavirüs salgınına karşı pek çok aşı geliştirildi. Bunlardan biri de AstraZeneca oldu. Ancak bazı ülkeler bu aşının kullanımını durdurmaya başladı. Peki, ama neden?

Yurt Dışı Konserler

Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca ilaç firmasıyla birlikte bir koronavirüs aşısı geliştirdi. Söz konusu aşı Dünya Sağlık Örgütü tarafınndan acil kullanım onayı aldı. Pek çok ülkede kullanılan bu aşının yan etkilerinin ortaya çıktığı gelen haberler arasında.

AstraZeneca aşısının kullanımı niye durduruluyor?

AstraZeneca aşısının kanda aşırı derecede pıhtılaşma sorununa yol açtığı uzmanlarca ifade ediliyor. Kan pıhtılaşması sorunu sebebiyle İtalya’da bir kişi aşıyı olduktan sonra yaşamını yitirdi.

Norveç, İzlanda, Avusturya, Danimarka, Romanya, İtalya, Bulgaristan, Hollanda ve Almanya; AstraZeneca aşısının kullanımını durdurdu.

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu