Dünya

Yeni Zelanda Sınırlarını Açacağı Zamanı Açıkladı

Koronavirüs salgınıyla mücadelede en başarılı ülkeler arasında yer alan Yeni Zelanda aşılanma tamamlandıktan sonra sınırlarını açacağını duyurdu.

Yurt Dışı Konserler

Ülkede koronavirüs salgını kapsamında normalleşme adımlarının bir parçası olarak gelecek yılın başında sınırların uluslar arası yolculara açılacağı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Jacinda Ardern, ülke genelinde aşılama çalışmalarının yıl sonu itibarıyla tamamlanmasını beklediklerini ve o tarihe kadar sınırların açılmayacağını söyledi. Aşılanmanın tamamlanmasının ardından normalleşme adımlarının tamamlanacağını belirten Ardern, 2022’nin ilk çeyreğinden itibaren Yeni Zelanda’nın uluslararası yolculara kapılarını açacağını kaydetti.

Yılda yaklaşık 3 milyon turist ağırlayan Yeni Zelanda koronavirüsle mücadelede dünyanın en başarılı ülkeleri arasında. 5 milyon nüfuslu ülkede sadece 26 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu