DünyaEn Son Haberler

Seyşeller’de OHAL ilan edildi

Seyşeller’e bağlı Mahe Adası’nda meydana gelen patlamada 3 kişinin hayatını kaybetti. Yaşanan sel felaketi nedeniyle OHAL ilan edildi.

Sevgililer Günü Turları

Hint Okyanusu’nda yer alan adalar ülkesi Seyşeller’e bağlı Mahe Adası’ndaki bir sanayi bölgesinde patlayıcı maddelerin bulunduğu depoda yerel saatle 02.00 sıralarında şiddetli patlama meydana geldi. Sanayi bölgesindeki iş yerlerinde, çevredeki binalarda ve bölgeye 4 kilometre uzaklıktaki havaalanında hasar meydana gelirken, çok sayıda kişi yaralandı. Ayrıca gece boyunca etkili olan şiddetli yağışlar, sel ve toprak kaymalarını beraberinde getirdi. Bir evin yıkılması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti.

Seyşeller Uçakla Kaç Saat?

Seyşeller’de facia yaşandı, OHAL ilan edildi

Seyşeller Devlet Başkanlığından yapılan açıklamada, patlamanın ve selin büyük hasara yol açması nedeniyle olağanüstü hal ilan edildiği duyuruldu. Herkesin evde kalmasının istendiği açıklamada, tüm okulların tatil edildiği, yalnızca temel hizmetlerde çalışan işçilerin ve seyahat edenlerin serbest dolaşımına izin verildiği aktarıldı.

115 adadan oluşan turizm ülkesi Seyşeller, yaklaşık 100 bin nüfusuyla Afrika’nın en az nüfuslu ülkesi olarak biliniyor.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu