Sağlık

20 yaş üstü ne zaman aşılanacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı teminiyle birlikte aşılamanın hızlı ocağını ve yaş gruplarının aşağıya çekileceğini belirtti. Peki, 20 yaş üstüne aşı sırası ne zaman gelir?

Yurt Dışı Konserler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından aşılama grupları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Sinovac ve BioNTech aşı tedariki beklendiğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sinovac aşısı için de önümüzdeki bir hafta veya 10 gün içerisinde beklediğimiz bir miktar var. Dolayısıyla biz haziran ayında BioNTech aşısıyla birlikte ve şu an ayın 14-15’ine kadar 14,2 milyon olarak söylendi, aşının geleceğini biliyoruz. Hızla aşağı doğru önce 50, sonra 45, 40 ve haziran ayında 30 milyon aşıyla birlikte 20 yaşa kadar, eğer bu şekilde, bu tedarikte sorun yaşanmaz devam ederse, peyderpey inmek istiyoruz. Onun dışında aşılama oranıyla ilgili şu an toplamda 65 yaş üstünde yüzde 84’e kadar ulaşmış durumda. Biz bunun yüzde 90 ve üzeri olmasını istiyoruz. O nedenle özellikle açılan 55 yaş üstü tanımlanan grubun, insanımızın aşı noktasında beklemeden en erken dönemde aşılarını olmalarının önemini ifade etmek istiyorum” dedi.

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu