Ortadoğu

Ortadoğu Haberlerini NationalTurk Ortadoğu Haberleri Sayfasından Takip Edebilirsiniz. NationalTurk – Objektif | Tarafsız | FarklıOrtadoğu Haberlerini NationalTurk Ortadoğu Haberleri Sayfasından Takip Edebilirsiniz.

NationalTurk – Objektif | Tarafsız | Farklı

İrlanda, UNRWA’ya 20 milyon avroluk destek sağlayacağını duyurdu

İrlanda, Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) 20 milyon avroluk finansal destek vereceğini duyurdu.

Devamını Oku »

ABD’li Senatör Bernie Sanders, Netanyahu’yu hedef aldı

ABD'li bağımsız Senatör Bernie Sanders, "Netanyahu tarafından daha ne kadar çocuk ve masum insan ezilecek?" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku »

Ben-Gvir’in oğlundan Biden’a “Alzheimer” iması

İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Ben-Gvir'in oğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ı Alzheimer hastasına benzeterek bilişsel gerileme yaşadığını ima etti.

Devamını Oku »

Gazze’de 6 yaşındaki Hind ile onu kurtarmaya giden ekipten ses yok

Gazze'de 6 yaşındaki Hind ve onu kurtarmaya giden Filistin Kızılayı ekibinden bir haftadır haber alınamıyor.

Devamını Oku »

Gazze’de 120 günde 12 bin çocuk öldürüldü

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 7 Ekim’den bu yana sürüyor. Saldırılanda 27 bini aşkın sivil hayatını kaybetti. Ölenlerin 12 bini ise çocuk...

Devamını Oku »

ABD, Husilere ait kontrol merkezini vurdu

ABD Merkez Komutanlığı, Husilerin fırlatmaya hazırladığı bir füzenin, tespit edilen 10 İHA ve kontrol merkezin vurulduğunu açıkladı.

Devamını Oku »

İsrail doğruladı: Gazze tünellerine deniz suyu!

İsrail, Han Yunus'un komutasında olduğuna inanılan rehineleri ve Hamas liderlerini aramaya devam ederken ordu, Gazze'deki tünellere deniz suyu basıldığını doğruladı.

Devamını Oku »

BM çalışanları Hamas’a yardım mı ediyor?

New York Times, BM çalışanlarının bazılarının Hamas'a yardım ettiğini ileri sürdü.

Devamını Oku »

Gazze’de açlıktan ölmemek için hayvan yemi yiyorlar

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ediyor. İnsani yardımın ulaşmadığı Gazze'de artık insanlar hayvan yemi tüketmeye başladı.

Devamını Oku »

Netanyahu’nun gelecekte tutuklanmasının önü açıldı

Uluslararası Adalet Divanının (UAD) kararları sonrası Netanyahu'nun gelecekte tutuklanmasının önünün açıldığı ifade ediliyor.

Devamını Oku »

Suudi Arabistan içki satışında ilk adımı attı!

İslami şeriatla yönetilen Suudi Arabistan içki satışı konusunda ilk adımı atarak diplomatlara hizmet verecek dükkanı açma kararı aldı.

Devamını Oku »

DSÖ uyardı! Gazze’de Hepatit A alarmı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Gazze‘de 24 Hepatit A vakasını doğruladıklarını, herhangi bir ölüm bildirilmediğini belirterek, buna bağlı sarılık taşıyan binlerce kişinin olabileceği uyarısında bulundu. Gazze’de Hepatit A vakaları doğrulandı Ghebreyesus, X sosyal medya platformundan yaptığı…

Devamını Oku »

Gazze’de Filistinliler yemeğe muhtaç

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana havadan bombaladığı, karadan da pek çok noktasında ilerleyerek güneyle bağlantısını kestiği ve yardım girişlerine engel olduğu kuzeyde halk yiyecek yemek ve içecek su bulmakta zorluk yaşıyor. Ekmek, un, et, konserve ve sebzenin kıt ve bu…

Devamını Oku »

Sagiv Jehezkel sınır dışı edilecek!

Gazze'deki savaşla ilgili bilekliğine yazdığı yazıyı kameralara gösteren Antalyasporlu Sagiv Jehezkel sınır dışı edilecek!

Devamını Oku »

Osmanlı’da Gayrimüslimlerin askerlik gerçekleri!

Vehbi Koç’un yeniden dolaşıma sokulan “Gayrimüslimler Osmanlı’da askerlik yapmıyordu” videosu üzerine! 11 Ağustos 1909’da Takvim-i Vekayi’de yayımlanan bir kanunla din ve ırk ayrımı yapılmaksızın tüm Osmanlı Vatandaşları askere alınmaya başladı. Sadece 1. Dünya Savaşı’ndan örnek vereyim! Çanakkale 18 Mart Üniversitesi…

Devamını Oku »

Güney Afrika’nın açtığı davanın merak edilen 3 Arap hakimi

Güney Afrika Cumhuriyeti, Gazze’de soykırım işlendiği suçlamasıyla İsrail aleyhinde Uluslararası Adalet Divanında (UAD) dava açtı. Mahkeme heyetindeki 3 Arap hakim ise merak konusu oldu.

Devamını Oku »

Gazze Şeridi’nde 94 günde 69 bin konut yok oldu

İsrail'in Gazze Şeridi'ne 94 gündür sürdürdüğü saldırılarda en az 10 bini çocuk, 7 bini kadın olmak üzere 23 bin 84 kişinin öldürüldüğü, kaydedildi.

Devamını Oku »

İsrail saldırılarının maliyeti 60 milyar doları buldu

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik yaptığı saldırıların maliyetinin 60 milyar doları bulduğu açıklandı.

Devamını Oku »

Geçmişe dönüş! Maersk gemileri Afrika’yı dolaşacak

Husi milislerinin Kızıldeniz'deki saldırıları devam ederken dev nakliye şirketi Maersk, gemilerini Süveyş Kanalı yerine Afrika çevresinden dolandırmaya başladı.

Devamını Oku »

Ortadoğu’da gerilim tırmanıyor

Ortadoğu adeta ateş çemberi... Lübnan'da Haman lideri Salih Aruri öldürüldü. Dün ise İran'da bombalı saldırı düzenlendi. Bütün bunlar ise endişeleri arttırmaya yetti.

Devamını Oku »
Başa dön tuşu