Türkiye

Yeni İstanbul Ankara Otoyolu! 1 Milyar Euro

İstanbul Ankara arasında Karayollarının işlettiği otoban varken iktidarın yeni bir otoyol yapacağı açıklandı. Yolun tahmini maliyeti 1 milyar euro.

Yurt Dışı Konserler

İstanbul-Ankara arasına yapılacak yeni otoyolun ismi “Orta Anadolu Otoyolu” olarak açıklandı. Projenin en az 1 milyar euroya mal olması bekleniyor.

İktidar, Türkiye’nin en çok kullanılan güzergahlarından olan Ankara-İstanbul arasında yeni bir otoyol projesi planlıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ankara ve İstanbul arasındaki güzergahta ‘Orta Anadolu Otoyolu’ projesi üzerinde çalışmalara başladı.

Yeni otoyolun Akyazı ile Ankara arasında yapılması bekleniyor. Akyazı’dan başlayacak yol Mudurnu, Nallıhan, Beypazarı ve Ayaş’tan geçerek Ankara’ya ulaşacak. Türkiye’nin ana transit geçiş yolu olması hedeflenen ve Avrupa’yı Asya’ya bağlayan koridorda önemli rol üstlenen Kuzey Marmara Otoyolu, “Orta Anadolu Otoyolu” ile direkt Niğde Otoyolu’na bağlanacak.

Orta Anadolu Otoyolu Trafiği Azaltacakmış!

Yeni İstanbul Ankara Otoyolu! 1 Milyar Euro

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği projenin medyaya yansıyan detayları şöyle;

“Kuzey Marmara Otoyolu sayesinde, araçlar şehir içi trafiğe girmeden transit geçiş sağlayabiliyor. Ankara-Akyazı arasına yapılacak yeni otoyol da trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak.

Yapılması planlanan otoyolun yaklaşık 225 km’si anayol, 51 km’si bağlantı yolu olmak üzere toplam 276 km uzunluğunda olması öngörülüyor.

1 milyar Avro’ya mal edilecek otoyolun, gidiş geliş 3’er şerit olması planlanıyor.

Daha önceki projelerde olduğu gibi bu projede de depreme karşı dayanıklılığı sağlayan en modern mühendislik kullanılacak. Zamanın ve konforun değerini yeniden belirleyecek Ankara-Akyazı Otoyolu, deprem gibi afet ve acil durumlar için ikinci alternatif olacak.

Düşük rakımdan geçtiği için yol özellikle kış aylarında karla mücadele açısından avantaj sağlayacak. Artan hız limitlerine göre tasarlanacak Ankara-Akyazı Otoyolu, günümüzün ihtiyaçlarını da karşılayacak potansiyelde olacak. Söz konusu otoyol daha güvenli, daha konforlu, daha akıllı ve daha hızlı bir yolculuk imkânı sunacak.

Yeni otoyolun ticaret yollarına da yeni bir alternatif getirmesi beklenirken, İstanbul’dan Anadolu illerine gidiş dönüşte uzun araç kuyruklarının da önüne geçilecek.”

Fatih Altaylı “Osmangazi Köprüsü Konusunda Kim Doğru Söylüyor?”

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

Yunanistan Kira Garantili Golden Visa Programı Satılık Gayrimenkul

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu