Arşimidis Cinayeti

Arşimidis cinayetinin 57 yıllık sırrı. Türkiye’nin en zengin iş adamını kim öldürdü

1963 yılında eşi Afroditi ile ortadan kaybolan Arşimidis Şirketi'nin sahibi Rum asıllı iş insanı Yorgi Papadopulos cinayeti yeniden gündeme geldi.

Yurt Dışı Konserler

Türkiye’de zamam zaman gündeme gelen bir cinayet yeniden konuşulmaya başlandı.

Öyle bir cinayet ki, failleri hala bulunabilmiş değil, tanıkları ise hayatta değil.

Arşimidis Şirketi’nin Rum asıllı sahibi iş insanı Yorgi Papadopulos ve eşi Afroditi Papadopulos 1963 yılının yaz aylarında gizemli bir şekilde ortadan kayboldu.

Ardından Yorgi Papadopulos’un cesedi İstanbul Halkalı’da yakılmış halde bulundu.

Yorgi Papadopulos olayı Milli Güvenlik Konseyi döneminde Orgeneral Haydar Saltık’ın emriyle MİT tarafından araştırılmış ve Mehmet Eymür’ün hazırladığı MİT Raporu’nda da yer almıştı.

ARŞİMİDİS OLAYI İKİBİNE DOĞRU DERGİSİNDE

Arşmidis cinayetine Doğu Perinçek’in başında bulunduğu İkibine Doğru dergisinde 6 Kasım 1988 yayınlanan sayısında geniş yer verilmiş ve tanık beyanlarıyla İrfan Taştemur imzalı dosya haber yayınlanmıştı.

İşte tekrar Erdoğan Demirören’in ismin geçtiği Arşimidis cinayeti haberlerinden biri daha:

“MEHMET ŞEVKET EYGİ ARŞİMİDİS OLAYINI YAZDI”

Konuyla ilgili Odatv’de 24.05.2013 tarihinde “Mehmet Şevket Eygi Arşimidis olayını yazdı” başlıklı şu haber yayınlanmıştı:

“Milli gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, son günlerde Taraf’ın manşetiyle konuşulan Arşimidis olayını kaleme aldı.

Eygi, Taraf’ı değil 2000’e Doğru dergisinin 20 yıl önceki haberini referans verdi.

Eygi, cinayete ilişkin duyumlarını da aktardı.

İşte Eygi’nin yazısının o bölümü:

1. ARŞİMİDİS ticarethanesinin sahibinin öldürülmesi, mallarının gasp edilmesi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir dosya bulunduğunu, bu konuda işlem yapılmadığını, dosyanın arşive kaldırıldığını milletvekilliği yapmış bir dostumdan yıllarca önce öğrenmiştim. Dosyayı gördüğünü ve incelediğini söylemişti… Dosya, yasalara aykırı olarak yok edilmiş olabilir…

2. Bu cinayet ve gasp ile alakalı olarak bundan otuz yıl kadar önce 2000’e DOĞRU dergisinde uzun bir yazı yayınlanmıştı. Bu yazı çok dikkatle okunmalıdır.

3. ARŞİMİDİS cinayeti üç kişi tarafından tasarlanmış ve işlenmiştir. Biri New York’ta ikamet eden bir avukat, ikincisi bakanlık yapmış bir zat…

4. Çok önemli bir devlet adamımızın karısının bu meseleyle ilgilenmesi, devletin gizli istihbarat servisindeki konuyla ilgili dosya ve raporlara el koyması ve yok etmesi çok dikkat çekicidir.

5. Çok vahim bir cinayet işleniyor… Öldürülenin malvarlığına el konuluyor… Devletin gizli belge ve raporları alınıp imha ediliyor… Bu konuda yayınlar yapılıyor… Fakat yargı ilgilenmiyor…

6. Örtbas edildiği, unutulduğu, unutturulduğu iddia edilen bu cinayet ve gasp hadisesi tekrar gün yüzüne çıkmıştır. Bunu tekrar örtbas etmek için şeytani kulisler yapılmakta, dolaplar döndürülmektedir.

7. Bu konuda Yunanistan’da hayli bilgi bulunmaktadır. Araştırılması gerekir.

Diğer bir husus:

Ülkemizde altmış yıldan beri dehşetli bir tereke mafyası çalışmaktadır. 1950’lerin son yıllarında ve altmışların ilk yıllarında bu mafyanın bazı elemanları tutuklanmıştı. Mafya, vârissiz vefat eden yahut yurtdışına kaçmak zorunda bırakılan kimselerin terekelerine sahte belgelerle el koymaktadır. Bu tereke mafyasının yaptıkları gün yüzüne çıkarılınca büyük gürültü kopacak, üst üste dizilmiş sahtekârlık küpleri gümbür gümbür yıkılacaktır.

Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nın,

Başbakan’ın,

Adalet Bakanı’nın,

Yargıtay’ın,

Vatansever medyanın…

Bu çirkin, bu kirli, bu yüz kızartıcı cinayetlere, gasplara el koymasını bekliyoruz.

Bu hadise tekrar örtbas edilirse doğrusu çok üzüleceğim, ümidim çok kırılacak.”

Yunanistan Golden

NationalTurk - Londra

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu