Dünya

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: Maradona’nın öldürüldüğüne inanıyorum

Arjantinli futbol efsanesi Maradona 25 Kasım 2020’de hayatını kaybetti. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Maradona’nın ölümüne ilişkin şaşırtan bir açıklama yaptı.

Yurt Dışı Konserler

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 25 Kasım 2020’de hayatını kaybeden Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’ya ilişkin “Onun ölümüyle ilgili şöyle bir tezim var, Maradona’nın öldürüldüğüne inanıyorum.” dedi.

Başkent Karakas’taki Anıtsal Stadyumu’nda “Maduro Podcast” programına konuk olan Maduro, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Maduro, Arjantin’de “faşizmin” iktidara gelmesi için her şeyin planlandığını iddia ederek, “Onun ölümüyle ilgili şöyle bir tezim var, Maradona’nın öldürüldüğüne inanıyorum. Ölümünden bir gün önce 60. yaş doğum günü vesilesiyle onunla konuştum ve şunu söyledim; ‘Diego, Venezuela’ya gel, seninle burada ilgileneceğiz.’ dedim.” ifadelerini kullandı.

Maradona’nın hayatına dair endişelerini kendisiyle paylaştığını dile getiren Maduro, “Daha önceki bir konuşmamızda ona, ‘Kendine iyi bak Diego. Bak, çok kötü insanlar var, sen haksızlığa isyan eden halkın sesi olduğun için faşistler seni rahat bırakmaz. Sen Arjantin’de kimsenin söylemeye cesaret edemediği şeyler söyledin’ demiştim.” diye konuştu.

Maduro, eski Arjantin Devlet Başkanı Cristina Kirchner’e yönelik suikast girişimini de hatırlatarak, “Arjantin’in sembollerine son vermeye yönelik operasyonlar düzenlediler. Önce Diego’yu bitirdiler, buna eminim. Sonra da Cristina’ya son vermek istediler, canlı yayında onu öldüreceklerdi.” dedi.

Nicolas Maduro: Arjantin’de Milei ile iktidara faşizm ve siyonizm geldi

Arjantin Devlet Başkanı Javier Milei’yi eleştiren Maduro, “Bir şeyi söylemeden edemeyeceğim, Arjantin’de Milei ile iktidara faşizm ve siyonizm geldi. Milei, ‘Venezuela’nın yaptırımlara tabi tutulması, kuşatılması ve yenilgiye uğratılması için her şeyi yapacağım.’ diyor. Buradan ona sesleniyorum, ‘Sen ve senin gibi kaç kişi var?'” şeklinde konuştu.

Nicolas Maduro’dan Maradona yorumu

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: Maradona'nın öldürüldüğüne inanıyorum

Devlet Başkanı Maduro, Maradona ile ilgili gerçeğin bir gün ortaya çıkartılacağına inandığını ve faşizmin Arjantin’de tekrar yenilgiye uğratılacağına emin olduğunu söyledi.

Maradona’nın ölümü

Dünyaca ünlü efsane futbolcu Maradona, Arjantin’in Buenos Aires eyaletine bağlı Tigre şehrinde 25 Kasım 2020’de kalp yetmezliği ve akciğer ödemi sebebiyle hayatını kaybetmişti.

Kasım 2020’de beyin ameliyatı olan ve evde müşahede altında tutulan Maradona’nın ani ve şüpheli ölümünün ardından soruşturma başlatılmıştı.

 

Dünyaca ünlü efsanevi futbolcu Diego Maradona, 25 Kasım 2020’de vefat etti. Maradona’nın vefatının ardından 7 sağlık çalışanı hakkında taksirle adam öldürme suçlaması yöneltildi.

Turizm Tatil Seyahat öneriyor: Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in simgesi: Obelisco

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu