Spor

Şampiyon da Yok Küme Düşme de!

Türkiye Basketbol Federasyonu, tüm liglerin küme düşme olmadan ve şampiyon belirlenmeden sonlandırıldığını açıkladı.

Yurt Dışı Konserler

TBF’den yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen basketbol liglerine ilişkin tüm senaryoların değerlendirildiği ve başta ilgili bakanlıklar olmak üzere FIBA ve TBF Sağlık Kurulu ile tüm kulüplerin görüşlerinin alındığı belirtildi.

Türk basketbolunun geleceği gözetilerek alındığı ileri sürülen kararlar şöyle;

“Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır. Hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme ve çıkma işlemleri uygulanmayacaktır. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır.”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ise toplantı sonrası yaptığı açıklamada 16 kulüpten 13’ünün bu kararı desteklediğini belirterek “Kadınlarımızda ise 13 takımın 11’i ligin sonlandırılmasıyla ilgili dönüş yaptı. Bu çerçevede böyle bir karar aldık. Bu kararla herkesin önünü daha sağlıklı göreceği durum olacak. Herkesin hazırlanma imkanı olacak.” diye konuştu.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu