DünyaAvrupa

Almanya Sınırları Açmaya Hazırlanıyor

Koronavirüs salgınında Avrupa'nın en düşük ölüm oranına sahip kalabalık ülkelerinden biri olan Almanya sınır kontrollerini gevşetmeye hazırlanıyor.

Sevgililer Günü Turları

Covid-19 salgınında bulaşma hızının düşmesi üzerine Almanya tedbirleri hafifletmeye devam ediyor. Hükümet, Avrupa ülkelerine yapılacak seyahatleri kolaylaştırmak amacıyla sınır kontrollerini gevşetmeye hazırlanıyor.

Açıklama Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’den geldi. Fransa, İsviçre ve Avusturya ile varılan anlaşmayı hatırlatan Seehofer “15 Mayıs’ta bitmesi düşünülen sınır kontrolleri 16 Haziran’a kadar uzatılabilir. Ancak yine de mümkün olduğunda çok sınır noktasını yeniden açacağız. Amacımız, Haziran ortasından itibaren Avrupa’da özgürce seyahat etmek. Sistematik kontrol yerine seçmeli bir kontrol sistemini hayata geçireceğiz. İkinci bir dalga yaşanması halinde bunu yeniden gözden geçiririz” diye konuştu.

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada düzenli geçiş yapmak zorunda olanlara yardımcı olmak adına bazı önlemlerin gevşetilmesi mümkün olsa da Almanya ile sınır kontrollerini 15 Haziran’a kadar devam ettireceklerini söyledi.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu