Eğitim

Uzaktan Eğitim mi, Öğretim mi?

Sportif alanda zihinsel performans antrenörlüğü yapan NationalTurk yorumcusu Dr. Ersin Afacan’ın "Uzaktan Eğitim mi, Öğretim mi?" başlıklı yazısı;

Yurt Dışı Konserler

Uzaktan Eğitim mi, Öğretim mi?TTF, Uzaktan Eğitim Semineri adında 14 derslik bir çalışma gerçekleştirdi. İçinde bolca eğitim kelimesi geçen bir yazı ile bu çalışmayı sosyal medyada açıkladı. Bazı bilim insanlarının da olduğu bu çalışmada eğitim kelimesi neden kullanıldı?

Eğitim, tutum geliştirme sürecidir. Tek bir dersle tutum geliştirilmez ve istenilen davranış kazandırılmaz. Öğretim ise konu hakkında bilgi aktarma sürecidir. Dolayısıyla TTF’nin yaptığı uzaktan öğretimdir. Örneğin teniste öğrenme modelleri anlatılıyorsa, burada öğretim yapılıyor demektir.

Dolayısıyla birbirinden çok farklı anlamlar içeren kavramların bile ayırt edilemediği bir tenis kültüründen dünya çapında elit tenisçiler ve antrenörlerin yetişmesini beklemek hayalcilik olur.
Böyle bir çarpık kültüre rağmen biz yine de sloganımızı tekrarlayalım;
MENTAL DESTEK ŞART
Dr. Ersin AFACAN

Yunanistan Golden

Dr. Ersin AFACAN

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu olan öğretim üyesi ve Mental Antrenör olan NationalTurk yorumcusu Dr. Ersin Afacan'ın yazılarını ve yorumlarını NationalTurk sayfalarında takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu