DünyaKüba

Küba Koronavirüs Önlemlerini Yeniden Artırdı

Küba, başkent Havana'da son günlerde artış gösteren koronavirüs vakaları nedeniyle kısmi karantina uygulamasına geri döndüğünü açıkladı.

Sevgililer Günü Turları

Küba genelinde bir koronavirüs vakası dalgalanması, yetkililerin virüsün yayılmasını önlemek için plajları, restoranları, barları kapatmak ve ada genelinde seyahatleri kısıtlamak ve uluslararası uçuşları yasaklamak gibi bazı kısıtlamalar getirmesine neden oldu.

Küba, 93 yeni vakanın çoğunun başkent Havana’da olduğunu doğruladı. COVID-19 vakalarındaki artış, salgının adada ilk olarak Mart ayında tespit edilmesinden bu yana en yüksek günlük toplamı temsil ediyor.

Küba’nın yeni kısıtlamaları, hükümetin koronavirüs vakaları durduğu için kısıtlamaları gevşetmeye başlamasından sonra geldi.

Yetkililer, son kısıtlamaların market veya devlet hizmetlerini etkilemeyeceğini söylüyorlar.

Bugüne kadar 3 bin 46 vaka bildiren Küba’da 88 kişi Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. Küba, salgından en az etkilenen Latin Amerika ülkeleri arasında yer alıyor.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu