SeyahatUzak Doğu

Endonezya Uçakla Kaç Saat?

Dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi olan Endonezya doğal ve kültürel hazineleriyle aynı zamanda müthiş bir turizm ülkesi. Peki Endonezya uçakla kaç saat?

Yurt Dışı Konserler

Endonezya takımadaları, kültür, doğal güzellikler ve şehir çeşitliliği ile birçok hazine barındıran bir adalar ülkesi. 13 bin 500 adaya sahip olan Endonezya, antik tapınakları keşfetmek ve aktif yanardağları gezmekten el değmemiş plajlara kadar herkes için güzellikler sunuyor. Peki Endonezya uçakla kaç saat sürüyor?

Göz Atın: Endonezya ve Bali Turları

Endonezya’da başkent Jakarta’nın kalabalık sokaklarında dolaşabilir veya Tana Toraja’nın uzak köylerini ziyaret ederek zamanda bir adım geriye gidebilirsiniz. Balayı çiftlerinin sıklıkla tercih ettiği Bali’nin mutluluğuna kapılın ya da Anak Krakatau yanardağıyla yüz yüze gelin. Zevkleriniz ne olursa olsun Endonezya’da size özel şeyler bulmanız mümkün.

Endonezya Uçakla Kaç Saat Sürüyor?

Türk Hava Yolları (THY), Asya ülkesi Endonezya’da 30 farklı noktaya sefer düzenliyor.

THY Endonezya Uçuşları şöyle;

Ambon, Banda Aceh, Bandar Lampung-Sumatra Island, Bandung, Banjarmasin-Borneo Island, Batam Island, Batu Licin-Borneo Island, Bengkulu-Sumatra Island, Cakarta, Denpasar-Bali, Jambi-Sumatra Island, Jayapura-Papua Island, Kotamadya Balikpapan, Lombok, Malang-Java Island, Manado-Celebes Island, Medan (2 farklı nokta) Padang-Sumatra Island, Palangkaraya-Kalimantan Tengah, Palu-Celebes Island, Pangkal Pinang-Palaubangka Island, Pekanbaru-Sumatra Island, Pontianak-Borneo Island, Sango-Ternate Island, Semarang, Surabaya, Tanjung Pinang-Bintan Island, Ujung Pandang-Celebes Island, Yogyakarta-Java Island.

İstanbul Havalimanı’ndan Endonezya’nın başkenti Cakarta’nın Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı’na (CGK) düzenlenen direkt seferler yaklaşık 11 buçuk saat sürüyor. Farklı Endonezya şehirlerine gitmek için Cakarta üzerinden ya da Kuala Lumpur, Singapur gibi yakın merkezi noktalardan aktarma yapmak gerekiyor. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk süresi, aktarma noktasındaki bekleme sürelerine bağlı olarak değişiyor.

Havaalanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı Jakarta şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede. Havaalanından şehir merkezine Damri otobüsleriyle yaklaşık 50 dakikada ulaşabilirsiniz.

05.00-22.00 saatleri arasında çalışan servislerle de şehir merkezine gidebilirsiniz. Servis ücreti yaklaşık 20 TL. Havalimanından şehir merkezine taksiyle gitmek isterseniz fiyatı 80 bin Endonezya rupiahı. Yani ortalama 40 Türk Lirası.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu