Gündem

Çift Maaş Aldığını Doğruladı! “29 bin 500 TL Civarı”

Kamuda birden fazla maaş alanlara TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de eklendi. Eren Türksat'tan da maaş aldığını doğruladı.

Çift maaş tartışmaları sürerken TRT Genel Müdürüsü İbrahim Eren de iki ayrı maaş aldığını açıkladı.

Meclis KİT Komisyonu’nda milletvekillerinin birden fazla görevinin olduğunu hatırlatması üzerine Eren, “Maaş meselesine açıklık getireyim. TRT’den 15 bin civarı maaş alıyorum, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden de 14 bin 500 civarı bir maaşım var. Bunun dışında, TRT’de çift maaş alan başka kimse yok” dedi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Genel Müdür Yardımcılığı’na atanan Fatih Er’in TRT World yöneticisiyken ailesinden üç kişiyi TRT’ye aldığını hatırlattı. Sertel’in “Bir aileden 4 kişi birden TRT’ye nasıl giriyor? Basın yayın yüksekokulu mezunu, 2-3 dil bilen gençler işsiz gezerken nasıl oluyor?” şeklindeki sorusuna ise İbrahim Eren şu yanıtı verdi:

“Fatih Er’in öyle bir yetkisi yok, alamaz; yetki bende. Şimdi, ‘Resul Şimşek’ dediğiniz bacanağı 25 yıllık gazeteci, Fatih’ten eskidir, herkes tanır. Furkan’ı aldık, o da kayınbiraderi oluyor. Fatih’in de haberi yok bu arada, süreçleri İnsan Kaynakları yönetiyor. TRT World kurulurken biz İngilizce bilen, gazetecilik tecrübesi olan kişileri zaten kaçırmak istemiyorduk. Dördüncü akrabası dediğiniz de kurumda tanışıp evlendiler yani yoksa akrabalığı yoktu.”

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu