Amerika

20 Milyon Kişi Elektriksiz Kaldı

Arjantin'de yaşanan elektrik kesintisi ülkenin büyük bölümünde hayatı durma noktasına getirdi.

Yurt Dışı Konserler

Elektrik kesintisi Arjantin’in büyük bir bölümünde hayatı felç etti. Yaklaşık 20 milyon kişi kesintiden etkilenirken ülkede rekor sıcaklıklar da yaşanıyor. Elektrik kesintisi nedeniyle klimasız ortamlar halkın yoğun tepkisine neden oldu.

Arjantin’de yüksek voltajlı bir elektrik hattında çıkan yangında milyonlarca hanenin elektriği kesildi. Yetkililere göre, Çarşamba öğleden sonra ve akşam saatlerinde çok sayıda şehir elektrik kesintisinden etkilendi.

“La Nación” gazetesinin Güney Amerika ülkesinin hükümetine atıfta bulunarak bildirdiği gibi, yaklaşık 20 milyon insan geçici olarak elektriksiz kaldı.

Buenos Aires’te de bazı semtlerde geçici elektrik kesintisi yaşandı. Arızalı trafik ışıkları kaosa neden oldu, metro istasyonları aydınlatılamadı.

Kesintiden etkilenenlerin çoğu yaz sıcağından dolayı klimalarını açamamaktan muzdaripti.

Çarşamba günü ülkenin başkentinde hava sıcaklığı 36 dereceye kadar çıktı.

Meteorologlara göre Buenos Aires şu anda tarihin en sıcak yazını yaşıyor.

İlk belirlemelere göre, Buenos Aires’e yaklaşık 60 kilometre uzaklıktaki bir tarlada çıkan yangın oradaki yüksek gerilim hatlarına da sıçradı ve bölgede ilk kesintilere yol açtı. Önlem olarak, hatlarla birbirine bağlanan Atucha I nükleer santrali ve diğer santrallerin kapatılması ülke genelinde darboğaza neden oldu.

Yapılan zamlar Arjantin halkını sokaklara döktü!

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu