Seyahat

Maldivler Temmuz Ayına Hazırlanıyor

Milli gelirinin büyük bir bölümünü turizmden elde eden ve koronavirüs nedeniyle büyük zarara uğrayan Maldivler Temmuz ayında turizmi başlatmayı hedefliyor.

Kadınlar Günü Turları

Maldivler Temmuz’a kadar sınırları yeniden açabilir. Hükümet ve sanayi yetkilileri, Covid-19 salgını nedeniyle uzun süren bir kapanışın ardından Maldivler’in turizme yeniden başlaması için hazırlıkların başladığını söyledi.

Turizm Bakanı Ali Wahed ve Maliye Bakanı İbrahim Ameer, en olası senaryoya göre en geç temmuz ayına kadar sınırların yeniden açılacağını söylediler.

Maldivler Seyahat Acenteleri ve Tur Operatörleri Birliği eski Başkanı Abdulla Ghiyas ise biraz daha temkinli konuşarak Temmuz ayında sınırların yeniden açılmasının Covid-19 vakalarının çok azalmasına bağlı olacağını belirtti.

Maldivler Turizmi Başlatıyor

Sağlık Bakanlığı verilerine göre Maldivler’deki pozitif vakaların birçoğu başkent Male’deki Bangladeşli işçiler ve az sayıdaki yabancı turistler.

Turizm, Maldivler ekonomisinin yüzde 70’inden fazlasını temsil ediyor ve hükümet ekonomiyi sürdürmek için turizm gelirlerine büyük ihtiyaç duyuyor.

Çin, ülke olarak Maldivler’in en büyük turizm pazarı durumunda ancak gelen turistlerin yaklaşık yüzde 50’si ise Avrupa’dan. Maldivler, ilk olarak Çin, Sri Lanka, Hindistan gibi ülkelere sınırları açmayı planlamıştı ancak bu fikir kısa sürdükten sonra değişti.

Göz Atın: Her Bütçeye Uygun Maldivler Turları

Emirates ve Qatar Airways’in Haziran ayından itibaren uçuşlarına yeniden başlaması bekleniyor.

Maldivler’deki çoğu tatil köyü kapalı olsa da, yaklaşık 10 ila 12 tatil köyü karantina veya izolasyon tesislerine dönüştürüldü. Ayrıca salgın yayıldıktan sonra ülkelerine dönmekten vazgeçen 500 civarında yabancı turist de Maldivler’deki otellerinde konaklamaya devam ediyor.

Yaklaşık 200 tatil adasına ev sahipliği yapan Maldivler, 27 Mart’ta hava ve deniz sınırlarını turistlerin gelişine kapatmişti.

8 Mart Kadınlar Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu