Ahmet Nur Çebi’den şok açıklama” Fulya Davası’nın da ki tahkimin sorumlusu “Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman’dır”

Beşiktaş Mali Kongresinde kamuoyunda Fulya Davası olarak bilinen Fulya Projesi ve danışıklı olduğu idda eilen tahkim ile ilgili Ahmet Nur Çebi şok açıklamalar yaptı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 2020 Yılı İdari ve Mali Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunduBeşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi başkanlığında 01.01.2020-31.12.2020 tarihleri arasında görev alan yönetim kurulu idari ve mali yönden oy çokluğuyla ibra edildi.

Beşiktaş Mali Kongresinde kamuoyunda Fulya Davası olarak bilinen Fulya Projesi ve danışıklı olduğu idda eilen tahkim ile ilgili Ahmet Nur Çebi şok açıklamalar yaptı.

Ahmet Nur Çebi Fulya Davası’nın da ki tahkimin sorumlusu “Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman’dır”dedi.

Ahmet Nur Çebi: “Bir Fulya sardılar gidiyorlar. Ben elimden geleni yapıyorum. 95 milyon Dolar, sözleşmenin karşılığı olarak gözükmese dahi, sözleşmenin arka sayfalarında ‘Bu durum aslında 48’e 52’dir’ diyor. Başkanın aile avukatı, kulübün avukatıyla beraber, Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman’ın telefonda konuşulmasıyla tahkim kurulu oluşturulmuştur” dedi

İçerik gizle

Ahmet Nur Çebi’nin Beşiktaş Mali Genel Kurulunda yaptığı açıklamaları şöyle oldu.

Ahmet Nur Çebi: “KPMG raporu olmasaydı ‘Fikret Orman paralar nerede’ diye bağırmayı sürdüreceklerdi”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, 2020 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul’da konuştu. KPMG raporunun Fikret Orman için fırsat olduğunu söyleyen Çebi, “Al raporu git savun kendini. Bu rapor olmasaydı ‘Fikret Orman paralar nerede’ diye bağırmayı sürdüreceklerdi” ifadelerini kullandı.

Günün en dikkati çeken konusu ise Ahmet Nur Çebi’nin 95 milyon dolar var dediği tahkim skandalıyla ilgili kısmı oldu, Ahmet Nur Çebi: “Bir Fulya sardılar gidiyorlar. Başkanın aile avukatı, kulübün avukatıyla beraber, Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman’ın telefonda konuşulmasıyla tahkim kurulu oluşturulmuştur” dedi.

Beşiktaş Kulübü’nün Akatlar Spor Salonu’nda gerçekleşen 2020 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu’nda Başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Kurul’a seslendi. Yorgun ve uykusuz olmasına karşın genel kuruldan enerji aldığını söyleyerek sözlerine başlayan Ahmet Nur Çebi, “Teşekkür ediyorum.

Burada bulunan herkes, Beşiktaş‘a hizmet etmek için 2 gününü harcadı. Eleştiren de eleştirmeyen de hepsi bizim dostumuz, kardeşimiz. Eleştiriler de kıymetlidir. Tatsız hadiseleri unutalım, burası Beşiktaş. Herkesin birbirine sarılması gerekiyor. Birazdan ibra olacak. İbra etmek istemeyenler olacak, buna da saygı duyacağız. Eleştirilerin doğru olanlarını dikkate aldım.

Ahmet Nur Çebi : Odaklandığım nokta var. Tamer Mert ve Aker Çıtak’ın konuşmaları

Eleştirilerde 2 tane odaklandığım nokta var. Tamer Mert ve Aker Çıtak’ın konuşmaları var. Heyecanlı konuşuyorlar. Ama milleti gaza getirmek için elinizi masaya vurmayı bırakın. Gençsiniz, saygı duyuyorum. Burada elinizi vurarak kongreyi etkilemeyi bırakın. Bu 2 arkadaşımızın beraber hareket ettiği Hürser Tekinoktay var. Ben kendisini çok fazla görmedim. Ben seçim kazandım, karşımda 5 kişi bir araya gelmişlerdi. Herkes gelip tebrik etti, nasıl yardımcı olacağını sordu ama maalesef hoca gelmedi.

https://twitter.com/Seref_Bey_BJK/status/1213438059179630592?s=20

Aklına gelenleri saydı gitti. Ama dün burada yoktu, bugün de burada yok? Hadi dün Fikret Orman’ı korumak için gelmedin, bugün bana sallayacaksan, 2 arkadaşının yanında sen de gel. Sabah akşam yaz babam yaz. Ben 2 kez covid geçirdim, 1 kez kolum kırıldı, bu işleri kolay sanıyorlar.

Bundan sonra hocamızın buraya gelmesini istiyorum. ‘Rapor açıklanmayacak, ibra etmeyeceğiz’ diyorlardı. Raporu açıkladık başka bir şey buluyorlar. Adamın niyeti belli. Yaptığınız her şeyin önce sebebini sorun.

Aker Çıtak’ı 3 kez kulübe davet ettim, gelmedi. Çünkü burada malzeme yapacak. Ama sizler buna müsaade etmeyeceksiniz. Ben ibra olurum olmam, ama sizler bu yolun yanış olduğunu öğreteceksiniz. Rapor açıklandı ‘Hiçbir şey yapamazlar’ dediler. Nerden biliyorsunuz yapmayacağımızı.

Futbol A.Ş.’nin mali ve idari genel kurulunda ibra etmedik. Niye beklemişiz diye soruyorlar dava için. KPMG raporunu bekledik. Pandemi nedeniyle gecikti bu rapor. Bunu da kabul etmiyorlar çünkü niyet başka. Bu KPMG raporu, Beşiktaş için bir dönüm noktasıdır, hayırlı uğurlu olsun.

Yanlış bir şey yapmadık. Biz bu raporu çıkaracağız diye söz verdik. Bu işin geriye dönüşü yok. Eğer biz bu raporda gerekenleri yapmazsak, suçumuzun çok ağır olacağını bilecek kadar kafamız çalışıyor” açıklamasını yaptı.

Fikret Orman’a “Seni aklayacak rapor hazırladık. Al raporu, git savun kendini”

Futbol A.Ş.’de eski yönetim döneminde yönetim kurulu üyesi olmadığını ifade eden Ahmet Nur Çebi, “Ben geldiğimde yangın yeri olan mali işlerde görevlendirildim.

Daha sonra futbolun başına geçmem istendi. Daha sonra da inşaat bitti, çatı bitti, ‘Dön Ahmet abi geri gel, icra kurulu başkanı ol’ denildi. Ne yapalım, Beşiktaş Başkanı emir vermiş.

Beşiktaş Başkanı emir verdiyse yapacaksınız. Ben bir ordu komutanıysam, doğuda görev yapıyorsam, bana batıdakinin hesabını soramazsın. Benim bazı şeyleri görme imkanım yoktu.

Eski başkanın zamanında tek imza vardı. Ben sadece 3 futbolcunun satışında yardımcı oldum, destek verdim.

“Senin bana teşekkür etmen lazım. Millet ‘Fikret Orman paralar nerede’ derken, seni aklayacak bir rapor çıkardım”

Cenk Tosun transferinde başkan Güney Afrika’daydı, diğeri Atınç Nukan, diğeri de Ersan Gülüm transferleriydi. Biz Şenol hocayla takımı ayakta tutmaya çalıştım. Ben zaten çıkan rapordan kaçmıyorum ki. Dolayısıyla bu raporda benimle ilgili ne varsa, ben bunu çekeceğim.

Ama kulaklarını kapatıyorlar” dedi. Fikret Orman’ın dün yaptığı basın toplantısına da değinen Çebi, “Şimdi gelelim dün yapılan basın toplantısına. Helallik vermeyecekmiş. Ben senden helallik istemiyorum ki. Senin bana teşekkür etmen lazım. Millet ‘Fikret Orman paralar nerede’ derken, seni aklayacak bir rapor çıkardım.

Al raporu git savun kendini. Bu bir şanstır sizin için. Biz bunu yapmasak, senelerce sana ‘Paralar nerede’ diyecekler. Eğer haklıysan kullan bu şansı.

“Ben taraftardan sorumlu yönetici olmadım.”

Bir de ‘Yabancı taraftarlar stada girerken neredeydiniz’ diyor. Herkesin bir görevi var. Ben taraftardan sorumlu yönetici olmadım. Dün genel kurulda bazı arkadaşlarımız ‘Paralar nerede diye biz sorduk’ dedi.

Ben kimsenin altını oymadım. Gelelim Şafak kardeşimize. 3-4 tane konu var. Zaten muhataplar kendileri cevap verdiler. Emre Kocadağ söyledi. Eğer bu parayla ilgili varsa bir şey, git muhatabına sor, o sana söylesin dedi.

Bu 2 milyon TL, ben bunları hukuk büromda benimle ortak olan arkadaşlarımın hakkı için alındı diyor. Sen biliyorsun, sana verdik. Dağılmış kendisi ama biz dağıtmadık. Toparla kendini. Bu memleketin evladıdır, bugün hata yapmıştır ama yarın belki iyi bir Beşiktaşlı olacaktır” diye konuştu.

“Tapuyu almadan parayı niye ödedin”

Önceki yönetimde icra kuruluna girdiğinde kulübün gündem maddelerinin değiştiğini söyleyen Çebi, “Ben en son icra kuruluna girdiğimde gündemdeki konuları görseniz gülerdiniz.

Şu personele ihtiyaç var, buna ihtiyaç var. Statla ilgili hiçbir konu gelmedi. İcra kurulunda alınan dairelerle ilgili barter çekleri vardı. Bugünkü CEO, o dönemde CFO’ydu. O dönemde bu işleri yapan ise CEO’ydu. Barter çekleri batak, bunlarla gidip bir şeyler alalım diyorum.

Ama ben sana ‘Tapusunu almadığın yere milyonlarca TL öde’ mi dedim. Onu da ben mi takip edeceğim. Tapuyu almadan parayı niye ödedin? Bununla ilgili dava da açıldı.

Bir çatı faturası iftira davası vardı. Fatura Fikret Orman imzalı, Gökhan Sarı imzalı.

Bazı şeyler zamanı geldiğinde sizlere arz edilir. Biraz sabır gösterin. Şafak Mahmutyazıcıoğlu Bey’i mahkemeye verdiğim bir çatı faturası iftira davası vardı. Fatura Fikret Orman imzalı, Gökhan Sarı imzalı.

Ama bunu söylemeye hiç gerek kalmamış. ‘Ben bunların olmadığını çok iyi biliyorum ama canı yansın da, benim çektiklerimi anlasın’ dedi. Burası Beşiktaş Kulübü. Mahalle arasında kahvehanede oturmuyoruz. Burada itiraf ettin bunu. Mahkeme ‘Sen başkansın, böyle şeyler konuşulabilir aleyhinde’ diyor.

Bunu da sosyal medyada kazanmış gibi yayınladı. Benim, Beşiktaş’ın haklarını korumak gibi bir yükümlülüğüm var. Beni bu görevden kimse alamayacak” ifadelerini kullandı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile ilgili haberler

YouTube video player

“Senin benden helallik alman gerekiyor. Bana neler yaptığını burada anlatmayacağım”

Pandemi nedeniyle 2 senedir genel kurul yapamadıklarını ancak bundan sonra takvime göre hareket etmeyi umduklarını söyleyen Çebi, “Benim kapım hocaya da, Aker beye de açık. Lütfen çağırdığımız zaman gelin. Beşiktaş’ın geleceğiyle ilgili konuşmamız gerekirken, bu konular maalesef kaynadı gitti.

İyi olmadı ama bir yerde de iyi oldu. Herkes eteğindeki taşı döktü. Biz Aker Bey ve Tamer Bey’in söylediklerini koruyalım. Şafak Bey de kendini toparlasın.

Fikret Bey’e de mesajım var, seninle benim aramda helallik bir konu yok. Sen benden helallik almalısın ama Beşiktaş başkanlığından sonra.

Bana neler yaptığını burada anlatmayacağım. Artan kurlar, düşen gelirler gibi konularda Beşiktaş’ın ayakta kalabilmesini sağlamamız için, camia elini cebine atacak.

Kimisi tişört alacak, atkı alacak. Birinin getirdiği para da önemli, Yalçın abinin ‘Bu hesaplarda problem var’ demesi de önemli” diyerek devam etti” dedi.

Ahmet Nur Çebi: “Otoparka hiç zam yapılmadı”

Otopark konusunda kiraya önceki dönemde hiç zam yapılmadığını söyleyen Ahmet Nur Çebi, “Bu kira niye dolar bazında düşmüş biliyor musunuz, kira 3 sene artırılmamış.

3 sene sen oturduğun koltukta kirayı artırmazsan, bugün çırak çıkarsın. Bana icra kuruluna getirdikleri zaman, müthiş bir icra kurulu vardı. Konular geliyor ‘İşten adam çıkar’ diyorlar, arka kapıdan içeri alıyorlar. Biz kovan adamız, başkan işe alan adam. Biz yedik bunları.

Bu konu görüşülürken ‘Şafak Bey, bu inşaat yapılıyor burada, dükkanların hangisinin kaç tane arabaya ihtiyacı olduğunu bilmiyoruz. Otoparkçıya burayı kiraya veriyoruz, yarın dükkan sahipleri sıkıntı yapmasın’ dedik. ‘Onlar bizim kardeşimiz ne dersek onu yaparlar’ diyor. ‘O zaman sözleşme yapmayalım, bağış usulü çalışalım’ diyorum, ‘tamam’ diyor.

Aradan zaman geçiyor 15 yıllık sözleşme imzalanmış. Bu nedir dediğimiz zaman ‘Benim başkanım Fikret başkandır’ diyor. Sonra da kapıyı vurup çıkıyor” diyerek otopark sürecinden bahsetti.

Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun olay açıklamaları gündemden düşmüyor.

Bu takımı şampiyon yaptık. Şimdi sen niye benim ibra olmamı istemiyorsun?

Geçtiğimiz sezon Bandırma’dan gelen basketbolcuların çok başarılı olduğunu söyleyen Çebi, “Bir tanesini ABD’ye verdik, birini Fenerbahçe’ye, birini Galatasaray’a verdik. Basketbol takımı para kazanıyor, para. Geldiğimiz günden bugüne 1 tane futbolcumuza talip çıkmaz mı ya.

Satmadıklarımız var, gençlerimizle yola devam edeceğiz. Ama işe yaramayanlarla olmuyor. Sergen Yalçın Hoca bize kupaları getirdi, bizim çocuğumuzdur, gurur duyduk. Şimdi Önder hoca var.

Ama şimdi bir siyaset yapacağız. Seneye gelir yok ki. Mecburen 2 ayağımızı 1 pabuca sokacağız ama çıkış burada. Mali sorunları çözmeye başlayan bir durum olacak” dedi. Hakemlerle ilgili de konuşan Çebi, “Hakemlerle ilgili Beşiktaşlının canı yanıyor.

Ahmet Nur Çebi: Galatasaraylı ağlamaya başlıyor, Trabzonspor da başladı ağlamaya.

Tam konuşuyorsunuz, Galatasaraylı ağlamaya başlıyor, adamların yanında susuyorsunuz. Trabzonspor da başladı ağlamaya. Bu arada benim memleketim Trabzon, Trabzon’u çok seviyorum ama Beşiktaş’ı daha çok seviyorum. Buraya gelen herkes bana ne kadar kızsa da, hepsine buraya geldiği için teşekkür ediyorum.

Burada saatlerdir oturuyorsunuz. Biz geldiğimizden bu yana paraya ne kasa girdi, ne çıktı. Çok tesadüf, 1.5 milyar TL girmiş, 15 milyar TL çıkmış. Gelir ve giderleri eşit tutacağız dedik, yaptık. Bu takım geçen sene küme düşer dediler, şampiyon yaptık. Şimdi sen niye benim ibra olmamı istemiyorsun?

Ben ne yaptım sana? Bu arada pandemide 120 milyon TL seyirci, 80 milyon TL de perakendeden kaybımız vardı. Bunlar da olsaydı 200 milyon TL kar olacaktı. Süleyman Seba’dan sonra bir ilk olacaktı ve bu da bana nasip olacaktı” diyerek sürdürdü.

Ahmet Nur Çebi’den Fulya Davası ve Tahkim ile Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman açıklaması

Ahmet Nur Çebi’den Fulya Davası ile ilgili şok açıklama “Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman tahkim kurulu oluşturmuş

Fulya konusunda sözlerini sürdürmek için yeniden kürsüye gelen Ahmet Nur Çebi, “Bir Fulya sardılar gidiyorlar. Bu kulübü bugüne kadar tek imzayla temsil eden başkanlar vardı. Başkanın aile avukatı, kulübün avukatıyla beraber, Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman’ın telefonda konuşulmasıyla tahkim kurulu oluşturulmuştur.

Fulya neden raporda yok? İnşaat sözleşmesi 2008’de yapılmıştır. Biz 10 yıllık dedik. Dava kaybedildi ama dava kazanıldı da. Bir kısmında Beşiktaş haklı görüldü, bir kısmında karşı taraf haklı görüldü. Tahkim kısa sürede bu işi yapacağı için böyle bir karar alındı.

Tahkim Skandalının Detayları! 4 Üyenin Tamamı Nurol İnşaat Bağlantılı

Yüzde 67’ye 33 yapılan anlaşmadan kaynaklandığı için 95 milyon Dolar kaybedildiğini söyledim

Tahkim diyor ki, Aşçıoğlu’yla yapılan sözleşme ticaridir ve açtığınız davada karşı tarafın hataları bu kadardır, sizin hatalarınız da bu kadardır. Yüzde 67’ye 33 yapılan anlaşmadan kaynaklandığı için 95 milyon Dolar kaybedildiğini söyledim. Beşiktaş’a bunun arsa payı olarak verildiğini ama bunun binalara yansımadığını söyledim. Birileri o dönemde bu numarayı yapmış.

Ben elimden geleni yapıyorum. 95 milyon Dolar, sözleşmenin karşılığı olarak gözükmese dahi, sözleşmenin arka sayfalarında ‘Bu durum aslında 48’e 52’dir’ diyor.

“Mahkemede yapılan destekler var”

Hakim de diyor ki, sen arsa payında bunu almışsın ama bina dağılımında durum budur. Mahkemede yapılan destekler var. Samimi söylüyorum çok teşekkür ediyorum yaptıklarınız için. Bununla ilgili inanın yılbaşından sonra ilk divan kurulunda açıklayacağım. Yıldırım Demirören’in verdiği zararların karşılanacağından da emin olun. Ben buradayım, kağıt bende” diyerek sözlerini tamamladı.

“Biraz sonra bizim dönemimizin ibrasını yapacağız, teveccühünüzle ibra olacağız. İbra etmek istemeyenlere saygı göstereceğiz. Eleştirilerin tatlı ve doğru olanlarını kale aldım. Bazı şeylere cevap veremeyebilirim, yorgunum, özür dilerim.”

“Aker Çıtak Bey, çok heyecanlı konuşuyor. Konuşmanıza teşekkür ederim ama milleti gaza getirmek için ellerinizi masaya vurma işlerini bırakalım. Arkanızda koskoca Beşiktaş’ın divanının başkanı, sağ tarafınızda Beşiktaş’ın başkanı, sol tarafınızda yönetim oturuyor. Derdinizi masaya vurmadan da anlayabiliyoruz.”

“Tamer Mert benim arkadaşımdır. Ben buraya geleyim diye neler yaptı inanamazsınız. Şimdi gelmiş beni eleştiriyor, eleştirdiği yerlere cevap vereceğim.”

Çebi’den Tekinoktay’a “Hadi dün Fikret orman’ı korumak için gelmedin. Bundan sonra buraya gelmesini istiyorum hocamızın.”

“Bu iki arkadaşımızın beraber hareket ettiği Hürser Tekinoktay Hoca var. Ben onu çok fazla görmedim. Seçim kazandım, karşımda 5 kişi bir araya gelmişlerdi. Herkes geldi tebrik etti, nasıl yardımcı olabileceğini söyledi ama maalesef hoca efendi yanımıza gelmedi. Ne yaptık biz ona, ben de bilmiyorum.

Tipimizi beğenmediğini söyledi, aklına gelenleri saydı gitti. Aldı Twitter’ı eline, yazıyor, çiziyor. E dün burada yoksun? Bugün de burada yoksun. Hadi dün Fikret Orman’ı korumak için gelmedin. Bugün bana sallayacaksan bu 2 arkadaşın yanında sen de gel!”

“Pandemide ben 2 kez kovid geçireceğim, kolum kırılacak, Beşiktaş için hayatımı riske edeceğim ama bu beyefendi de evden yaz Allah yaz devam edecek. Ancak burada değil kendisi. Bundan sonra buraya gelmesini istiyorum hocamızın.”

“Rapor açıklanmayacak, ibra etmeyecekler” dediler. Raporu açıkladık, başka bir şey buluyor, adamın niyeti belli. Yaptığımız ve yapamadığımız şeylerin önce bize sebebini sorun. Ben, Aker Çıtak’ı daha önce 3 kere davet ettim Fulya Davası’nı anlatmak için. Ancak gelmedi çünkü burada malzeme yapacak. Sizler buna müsaade etmeyeceksiniz. İbra olurum olmam ama siz Beşiktaş’ta bu arkadaşlara bu yolun yanlış olduğunu öğreteceksiniz.”

Fikret Orman: “Bu raporun içinde fulya davası neden yok”

Ahmet Nur Çebi KPMG raporu açıklaması

“KPMG raporu niye geç çıkmış? Dün genel sekreterim açıkladı. İspat için pandemiyi mi ortadan kaldıracaksınız? Hiçbir şeyi kabullenmiyorlar çünkü niyet başka. Bu çıkan rapor, Beşiktaş için mali ve idari bir dönüm noktasıdır. Hayırlı uğurlu olsun, yanlış bir şey yapmadık. Bu raporu yapacağız, çıkaracağız diye söz verdik. Geri dönüşü yok. Kendisi avukat, eğer biz bu raporda gerekenleri yapmazsak suçumuzun ağır olacağını bilecek kadar aklımız çalışıyor.”

“Ben eski yönetim zamanında Futbol A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi değildim, görevim yoktu. Ben geldiğim gün yangın yeri olan mali işlerle görevlendirildim. Daha sonra futbolun başına geçmem istendi, daha sonra da inşaat bitti, çatı bitti, “Dön baba, geri gel ve icra kurulu başkanı ol” dendi.

E ne yapalım, başkan emir vermiş. Beşiktaş Başkanı emir vermişse yapacaksın kardeşim. Biz böyle terbiye aldık. Ben bir ordu komutanıyım, bana doğuda görev veriyorsan batının hesabını soramazsın. Benim bazı şeyleri görme imkanım yoktu.

Ben sadece 3 futbolcunun satışında yardım ettim, destek verdim ve üzerime aldım. Cenk Tosun, Atınç Nukan ve Ersan Adem Gülüm. Ben, Şenol Hoca’yla beraber takımı ayakta tutmaya çalıştım, primleri halletmeye çalıştım, motivasyona çalıştım.”

“Ben zaten çıkan rapordan kaçmıyorum ki. Ben buradayım, o raporda ne varsa çekeceğimi çekeceğim diyorum, kulaklarını kapatıyorlar. Niye kapatıyorsunuz?”

“Dün yapılan basın toplantısına gelelim. Helallik vermeyecekmiş. Yahu kardeşim, ben senden helallik istemiyorum ki ben sana ne yaptım? Senin bana teşekkür etmen lazım, millet paralar nerede Fikret Orman derken seni aklayacak bir rapor çıkarmaya çalıştım.

Al bunu, git savun kendini. Bu bir şanstır senin için. Biz bunu yapmasak senelerce paralar nerede diyecekler sana. Kötü mü yaptık? Haklıysan sana bir şans tanıyor burası.”

Fikret Orman: Bu arkadaşlara hakkım, haram zıkkım olsun

“Herkesin bir görevi var. Ben taraftardan sorumlu bir yönetici hiçbir zaman olmadım. Ben stada kimin girdiğini de bilmiyorum. Dünkü mali genel kurulda paralar nerede diye biz sorduk dedi burada bazı arkadaşlar, teşekkür ediyorum. Ben kumpasçı değilim, kimsenin altını oymadım.”

“Gelelim Şafak Mahmutyazıcıoğlu Bey kardeşimize. Bir ifade var, diyor ki “Bu 2 milyon TL, benle ortak olan ama Beşiktaşlı olmayan arkadaşlarımın hakları için alındı” bu diyor. Hop, değiş tonton dön oradan bu tarafa. “Sen biliyorsun, sana verdim” diyor. Dağılmış dağılmış ama biz dağıtmadık. Toparlasın kendini, bu memleketin evladıdır, bugün hata yapmıştır ama belki yarın iyi bir Beşiktaşlı olacaktır.”

“En son geldiğimde icra kuruluna getirilen konuları görseniz yerlere yatarsınız. Bu personeli çıkar, bunu al, şu lazım, bu lazım. Ne stat ne de transfer soran var. Başkandır, hesabını kendisi çıkar verir dedik.”

“Kardeş, seninle benim aramda helallik hiçbir konu yok. Helallik alınacaksa ben senden alacağım, hesabımı göreceğim. Ancak Beşiktaş Başkanlığı bittikten sonra…”

“Beşiktaş’ın ayakta kalabilmesini sağlamamız için camia elini cebine atacak. Divan başkanımıza teşekkürler, Getir firması şu kadar para veriyor dedik, estağfurullah üstünü ben tamamlarım dedi.”

“Trabzonsporlular da dün ağlamaya başladı”

“Hakemlerle ilgili Beşiktaşlıların canı yanıyor. Gidiyorsunuz, Galatasaraylılar ağlamaya başlıyor, ben zaten onun yanında susuyorum. Trabzonsporlular da dün ağlamaya başladı, çok ilginç. Ben Trabzon doğumluyum, memleketimi seviyorum ama Beşiktaşımı çok seviyorum. Bunu karıştırmayın.”

“Sevgili genel kurul üyeleri, bu saate kadar beklediniz. Hakkınızı helal edin. İbra etmeyenlerin de söylemlerini kale alacağıma söz veriyorum. Mayıs ayındaki seçimde görüşeceğiz, o gün de gerekeni Beşiktaş için yapacağız.”

Ahmet Nur Çebi’nin Fulya Davası’nı anlatmak için gelmedi dediği Hürser Tekinoktay’ın konu ile ilgili yapmış olduğu basın toplantısı

Beşiktaş eski başkan adayı Hürser Tekinoktay 'ın Basın Toplantısı - CANLI

Kaynak : Beşiktaş Postası

 

Exit mobile version