Dünya

Danimarka’da tarihi borsa binası yandı

Danimarka'da 17. yüzyıldan kalma borsa binası alev alev yandı.

Yurt Dışı Konserler

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da 17. yüzyıldan kalma tarihi borsa binası bu sabah alevlere teslim olurken, binanın simge kulesi yıkıldı.

Danimarka’da korkutan yangın

Danimarka’da tarihi binada yangın çıktı. Başkent Kopenhag’da bulunan 17. yüzyıldan kalma tarihi borsa binasındaki yangının yerel saatle 08.00 sıralarında başladığı öğrenildi. Nedeni henüz bilinmeyen yangında alevlerin sardığı binanın simge kulesi yıkıldı. Yangından kurtulmaya çalışan binadakiler bir yandan da içeride bulunan bazı tarihi tabloları dışarı çıkarttı. Danimarka medyası, yangın nedeniyle binanın yakınındaki meydanın da boşaltıldığını aktardı.

Bölge sakini Henrik Grage, borsa binasındaki yangını Fransa’nın başkenti Paris’teki Notre-Dame Katedrali’nde 2019 yılında çıkan yangına benzeterek, “Bu bizim Notre-Dame’ımız” dedi.

Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünden bu yana dünyanın en uzun süre hizmet veren hükümdarı olarak kabul edilen Kraliçe Margrethe tahtı oğluna devretmeye hazırlanıyor

Turizm Tatil Seyahat öneriyor: Yaz aylarında ziyaret edilecek en güzel 10 ülke

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu