Türkiye

Bingöl Yayladere’de Deprem

Kandilli Rasathanesi Bingöl Yayladere'de 5.0 büyüklüğünde deprem olduğunu duyurdu. AFAD ise büyüklüğü 4.8, merkezi ise Elazığ Karakoçan olarak açıkladı.

Yurt Dışı Konserler

Gece saatlerinde Bingöl ve Elazığ’da hissedilen deprem korku yarattı. Depremin büyüklüğünü Kandilli 5.0, AFAD ise 4.8 olarak duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre saat 03:35’te merkez üssü Bingöl’ün Yayladere ilçesi, Bilekkaya mevkii olan 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 5 km olarak açıklandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin büyüklüğünü 4.8 olarak ölçtü. AFAD’dan yapılan açıklamada depremin merkezi üssünün Elazığ’ın Karakoçan ilçesi olduğu belirtildi. Açıklamada depremin derinliği ise 11.78 kilometre olarak bildirildi.

Kandilli ve AFAD’ın saatini aynı açıkladıkları depremde büyüklük, merkez üssü ve derinliği arasında yine büyük farklılıklar dikkat çekti.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu